Сахаджа Йога

 "Саха" означає "з", "джа" —"породжений ". "Йога" — це "союз " із всепроникаючою енергією Божественної Любові Космосу. Фактично, це можливість сходження в більш високе усвідомлення, що є дуже витонченим предметом, абсолютно достовірним і доказовим, спрямованим на благо як кожної окремої людини, так і суспільства в цілому.

Ці знання існують із древніх часів і колись були розповсюдженні по всій Землі, а сьогодні приходять здебільшого з Індії, де вони дивним чином збереглися. Виникає логічне питання: якщо багатсько наукових знань, що йдуть із Заходу, цілком спокійно сприймаються Сходом, чому ж тоді знання Сходу про реальність і кореневу суть всієї нашої цивілізації  повинні відкидатись нами, мешканцями Заходу?

Ми, люди, маємо задуматися над тим, чому сучасна цивілізація знищує гуть усі людські цінності? Необхідно уважно проаналізувати, що ми робимо неправильно? Де, коли  зійшли зі шляху прогресу? Яким чином деградація проникла в наше суспільство? Чому більшість з нас втомилися від розчарувань? Виявляється, відповіді містяться всередині кожного з нас.

Сахаджа Йога стверджує, що шукач істини має з народження право отримати свою Самореалізацію. Самореалізація, або Самопізнання, є метою людської еволюції, а також усіх релігій. Вона є останнім проривом, котрий людина повинна зробити, і для цього існує досконалий живий механізм, що міститься в хребті людини й у головному мозку. Частиною цього механізму, його рушійною силою, є таємнича енергія чистого бажання, яка міститься в кісточці сакрум, в нижній чвастині хребта людини і зветься Кундаліні. Коли Кундаліні піднімається, людина легко може відчувати прохолодний потік, що виходить з області тімені на верхівці його голови і навколо себе.  Цей прохолодний потік є проявом всепроникаючою енергії Любові Бога. Таким чином, людина піднімається над всіма узами свого власного внутрішнього рабства. Їй не потрібно більше керівництво ніякого гуру, вона стає вчителем самому собі. Закінчується пошук опори навпомацки в темряві. Людина стає абсолютно вільною особистістю й ніхто не зможе залякати або маніпулювати нею.

Сахаджа Йога не є культом або альтернативним методом. Тому втут не існує ніякої організації як такої. Не існує членства, немає постійного списку людей, а є живий колективний єдиний організм. Сьогодні Сахаджа Йога розповсюджена у більш як 90 країнах світу і їх число зростає. Немає таких грошей, які можна було б заплатити за живий процес, тому ці знання надаються безкоштовно. 

Людина має десять валентностей гуманізму, вбудованих в неї Творцем. Ці валентності,  просвітлені за допомогою пробудження Кундаліні, роблять людську особистість гармонійною, праведною і по-справжньому природною, вона ніколи навіть не подумає здійснити який-небудь гріх, або свавілля, не зробить когось нещасливим. Така особистість може бути тільки Йогом, що є з'єднаний із всепроникаючою божественною Енергією. Він називається сахаджа йогом, тому що він має всі знання про Сахаджа (спонтанний) процес пробудження Кундаліні. Він спонтанно знає, як будити Кундаліні, він знає усе про свій внутрішній механізм, свій власний Дух, а також і про стан інших людях, що не є йогами.

Предвічні духовні знання, які лежать в основі Сахаджа Йоги, були даровані людству в простій й доступній формі Нірмалой Шріваставой, яку сахаджа йоги називають Шрі Матаджі (Свята Матір).

Знання Сахаджа Йоги не може бути описане в декількох рядках або в одній маленькій книзі, але потрібно розуміти, що вся ця велика робота створення й еволюції робиться якоюсь тонкою організацією, що існує у великій Божественній формі. Людська істота подібна до Божественного комп'ютера, який потрібно підключити до головної мережі. Сучасна Сахаджа Йога процвітає завдяки новому методу, за допомогою якого можна давати масову Самореалізацію. В Росії та Україні на програми Сахаджа Йоги  приходили до 14 000 чоловік (а в Індії ця кількість доходить до 100 000!) і на кожній такій зустрічі більш 90% з них отримують свою Самореалізацію.