Поєднання протилежностей

Знак Дао являє собою коло, розділене навпіл симетричною прямою: Ян – білий активний чоловічий початок, акцент на зовнішнє; Інь – чорний пасивний початок, жіноче, акцент на внутрішнє. Інь та Ян – одна із основних концепцій давньокитайської філософії. В «Книзі змін» («І цзин») Ян та Інь служили для вираження світлого й темного, твердого і м’якого, чоловічого і жіночого початків Природи.
В процесі розвитку китайської філософії Ян та Інь все більше символізували взаємодію протилежностей: світла і темряви, дня і ночі, сонця й місяця, неба і землі, і т.д. Знак Дао є символом основних космічних сил руху, первопричини постійної зміни в природі. Вперше цей знак з’явився в трипільській культурі майже на  2 тис. років раніше ніж у Китаї, і мав вигляд двох сплетених змійок.
В українській символіці ми маємо абсолютно ідентичний ізоморфний знак Дао – прямокутник, розділений навпіл прямою, де половинки забарвлені в жовтий і блакитний кольори (злато-жовте сяйво вогненої батьківської іпостасі, та блакитне — вологої материнської, поєднані разом). Це український державний прапор. І це ще раз переконує, що в основу формування української національної символіки покладено найоптимальнішу енергетику та систему найглибших істин світобудови і космології.
Синя та жовта фарби при змішуванні дають зелений колір, що є символом Дерева Життя.
Філософський зміст цієї ідеї той самий, що і в рівнобічному хресті та тризубі – поєднання двох протилежностей, першооснов буття, які при взаємодії дають третю – синівську силу, тобто нове життя і абсолютне знання.